A harminc éves jubileumi gálát a K11-ben rendezték meg, amelyre meghívták az Erzsébetvárosi Egészségvédő Egyesület támogatóit, önkéntes segítőit, köztük művészbarátokat is. Az egyesület alapítója, Judit, azaz Tokár Tivadarné bár már rég nyugdíjas, még mindig dolgozik a Péterfy kórházban. Eredeti végzettsége ápoló asszisztens, és harminc éve a Péterfy kórház vezetői, orvosai és nővérei segítségével hozták létre az egyesületet. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet az egészségvédelem, a testi-lelki prevenció fontosságára. Együttműködtek iskolákkal, nyugdíjas klubokkal, küzdöttek a fogyatékkal élők társadalmi integrációjáért, az esélyegyenlőségért. A programban Ráfi Rózsa Ágnes, Dankó Pista életműdíjas dalszövegíró, a Miénk a Színpad Egyesület alapítója konferált.
A jubileumi gálán Szücs Balázs alpolgármester köszöntőjében kiemelte: szinte egyedülálló, hogy egy ilyen nagyszerű civil szervezet ennyi éven át fenn tud maradni és működni: „Példamutató ez olyan korban, ahol a hatalom mindent megtesz azért, hogy gyűlöletet szítson, egymás ellen fordítsa az embereket. Ám annak a világnak, amely a megosztásra és a kirekesztésre épül, véget kell érnie. Ezért is olyan fontosak azok a civilek, akik ilyen nehéz körülmények közt is közösségeket építenek, az egymás felé fordulást erősítik. Ezek a civilek a jövő emberei. Fényforrások, mint Judit is. Mindent meg fogunk tenni azért, hogy ez az egyesület továbbra is működhessen Erzsébetvárosban.”
Köszöntőt mondott Kaczvinszky Barbara, Wallenberg-díjas újságíró, dokumentumfilm-rendező is, aki elmondta, több mint tíz évig főszerkesztő-helyettesként dolgozott az egykori erzsébetvárosi televízióban: „A főváros legnézettebb helyi televíziója a civilek által lett naggyá, akik meg akarták mutatni a világnak, hogy mindannyian mások, mégis egyformák vagyunk. Az Erzsébetvárosi Egészségvédő Egyesület elsőként csatlakozott hozzánk, részt vett a kerekasztal beszélgetésekben, a drogprevencióban, a gyermek- és kisebbségi programokban. Soha nem voltak fáradtak, amikor segítő kezet kellett nyújtani másoknak.”
Azt ezt követő ünnepi műsor is a társadalmi integrációt jelképezte, fogyatékkal élő és ép művészek is felléptek, profik és amatőrök egyaránt. Nagy taps fogadta a Vakrepülés Színjátszókör látássérült vezetőjét, Máj Krisztinát, aki a készülő első CD-jéről is énekelt nekünk. Hatalmas sikert aratott a Roll Dance Budapest integrált tánccsoport, amelyben kerekesszékesek és egészséges partnereik fergeteges hangulatot varázsoltak a K11-ben.