+36-1-462-3100 | 1073 Budapest Erzsébet Krt. 6. | [email protected] |
  • írta Török Zsuzsa Gyöngy
  • 2024. május. 23. csütörtök
  • 363

Erzsébetváros ezer gyönyörű arca

Bájos, mozgalmas gyerekrajzok, naturális versek, slam poetry művek tükrözik vissza a kerületet
title image

Erzsébetváros ezer gyönyörű arca

Bájos, mozgalmas gyerekrajzok, naturális versek, slam poetry művek tükrözik vissza a kerületet

Erzsébetváros ezer arca címmel hirdetett pályázatot a Családsegítő Központ korosztályi megkötés nélkül, csoportos és egyéni kategóriában. A beérkezett munkák többségét óvodás és alsó tagozatos iskolások készítették: rajzokat, kollázsokat, többrétegű képeket küldtek a versenyre. De érkeztek fotók, versek, slam poetry művek – mindegyik fókuszában ezerarcú kerületünkkel. A díjátadó ünnepséget, az alkalmi kiállítással a K11-ben rendezték meg.

„Expresszív, bájos és többnyire mozgalmas rajzokon láthattunk boldog családi pillanatokat a parkban, szellemes szimbólumokkal kialakított kerülettérképet, égbe magasodó, festett templomot, és sok kedves, piros trolit utasokkal” – összegez Kadlicskó Beáta grafikusművész, illusztrátor, aki a beérkezett pályamunkákat értékelte.  

A kisebbek gyakran saját óvodájukat, iskolájukat festették meg vagy színes játszótereket, ahova szívesen járnak. Kedvenc téma volt a Rózsák tere, de több alkotáson feltűnt a 74-es troli mellett a 4-es, és 6-os villamos is.  

„Találkozhattunk nagyon eredeti ötletekkel, mint pl. a több papírív hosszúságú villamos, amely modern stílusával akár egy építészeti pályázat látványtervét is díszíthette volna. De készültek háromrétegű alkotások: erzsébetvárosi épületek fekete körvonalait ábrázolták fóliára rajzolva, s ha kihúztuk alóla a fehér lapot, a házak színessé váltak.”

Beátának nagyon tetszettek a rajzok, legszívesebben mindenkit megjutalmazott volna:

„Engem a gyerekek alkotásai meghatnak. A gyerekrajzok őszintesége, szabadsága, naiv kifejezőereje mindig elér a lelkemig.”

A díjakat átadó Szücs Balázs alpolgármester véleménye szerint pedig: „A gyerekek ugyanazt a lüktetést, ritmust, sokszínűséget és szabadságot fogalmazzák meg a képeiken, amit mi, felnőttek is érzünk és megélünk itt, Erzsébetvárosban.”

Idén – hagyományteremtő szándékkal – a felnőtteket is megszólították a pályázat kiírói. 

Galéria ehhez a cikkhez

kohezios_alap